SALE
Lenovo
ThinkPad P16V Gen 1
R 17,000.00
R 16,000.00
Gaming GPU
Excellent
Early 2027
| Processor | 13th Gen Intel(R) Core(TM) i7-13700H |
| RAM | 16 GB DDR5 |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen | 16", 1920x1200" |
| Graphics | NVIDIA RTX A500 Laptop GPU (4 GB) + Intel(R) UHD Graphics |
| OS | Windows 11 Pro |
| Battery | Excellent |
| Type | Laptop |
| Touchscreen | No |
| HDMI | Yes |
| USB-C | Yes |
| Webcam | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Backlit Keyboard | Yes |
| USB Ports | 2 |
Devices are reserved for 60 minutes when added to your cart.